BİZ...

Temelleri 2004 yılında atılan HG Tekstil Promosyon, Türkiye'de tekstil promosyon sektörünün lider ve öncü şirketidir. HG Tekstil , 200 çalışanı, modern makine parkuru ve 4500 metre kapalı alanı ile iç piyasaya olduğu kadar ihraç piyasalarına da çalışmaktadır.

İşletmenin kapasitesi yıllık yaklaşık 1 milyon adettir. Şirket, üretimin %70'ini başta Almanya, Fransa, İngiltere, İrlanda, İtalya, Belçika, İsviçre, Danimarka, Slovenya, Avusturya, Hollanda, Azerbaycan, Gürcistan ve Çek Cumhuriyeti olmak üzere dünyanın farklı bölgelerine ihraç etmekte; geri kalan üretimini ise Türkiye'nin dev markaları için gerçekleştirmektedir.


Hg Tekstil Promosyon; 7 ana bölümden oluşmaktadır.

1) Modelhane; siz müşterilerimizden gelen talepler üzerine uzman bir ekipten oluşan kadrosunda ki modelist, modelist yardımcısı, model makine ustası ve yardımcılarından oluşan ekibiyle, tekstil promosyonda kendine özgü, günümüz modasına da uygun tasarımlar ve modeller hazırlamaktadır.

2) Kesimhane; kumaşların gerekli kontrollerden geçildikten sonra kesimin gerçekleştirildiği bölümdür. Kesimhanemizde günlük örme grubu olarak 40.000 adet, dokuma grubu olarak günlük 20.000 adet kesim kapasitelerine sahiptir.

3) Baskı; gönderdiğiniz logo ve görseller, grafik ve tasarım ekibimizin kontrolünden geçip gerekli ölçü bilgilerine ayarlanarak kalıphaneye verilir. Kalıphanede kalıplar hazırlandıktan sonra Türkiye'de kullanılan son teknoloji makinelerde işlem görmektedir. Baskı kapasitemiz 15.000 ve 20.000 arasında gerçekleşmektedir.

4) Dikim; Kesimden, baskı veya nakıştan çıkan ürünlerin müşteri istekleri doğrultusunda kullanıma uygun hale getirilmesi işlemlerinin yapıldığı bölümdür. Dikim atölyemizde teknolojiye uygun otomatik sistemli makineler bulunmaktadır. Atölyemizde günlük 5.000 ile 10.000 adet arasında üretim gerçekleştirmektedir.

5) Kalite Kontrol Ekibi; Bu bölümde işlem gören ürünlerin kullanım şartlarına uygunluğu süreç kontrol ekibi tarafından sistematik olarak dahili veya tarafsız laboratuvarlarda test edilmekte ve uygun ürünler müşterilere sunulmaktadır.

6) Ütü ve Paket; Burada da kalite kontrol ekibinde çıkan ürünler tek tek üretilip, jelatinlere yerleştirildikten sonra müşterilerin isteği doğrultusunda asortili olarak kolilere yerleştirilir. Kolilerin üzerinde gerekli olan koli üstü bilgisi ve sevk adresleri yapıştırılarak çeki listeleri ile birlikte sevk edilmeye hazır hale gelir. Günlük adetimiz 10.000 adeti bulmaktadır.

Yönetim Kadrosu

• 6 kişilik İngilizce, Almanca İtalyanca, İspanyolca, Fransızca ve Romence bilen eğitimlerini yurtdışında tamamlamış ve yaşamlarının çoğunu da yine yurtdışında geçirmiş ekibimiz dillerine ve Avrupa zihniyetine hakim kapasiteyle görev yapmaktadır

• Yeminli Mali Müşavire tam tastik olan Muhasebe ve Finans ekibimiz sizlerin ve firmamızın hesaplarını en iyi şekilde tutarak bir olası yanlışlıktan doğacak zararları engelleyerek maddi huzurumuzu sağlamaktadır.